Реал Мадрид во битка со Ливерпул и Челси за „наследникот на Модриќ“


Го чекав ова! Аргентина на „мојата“ Холандија - 18 ден ↓↓↓Неколку европски гиганти во следниот период ќе се борат за потписот на 19-годишниот Џуд Белингам, кој игра за Борусија Дортмунд.

Германскиот тим бара 90 милиони евра за Белингам, а заинтересирани за него се Манчестер сити, ЛИверпул, Челси, Манчестер јунајтед и Реал Мадрид.

Ливерпул смета дека е во најдобра позиција да го добие англискиот репрезентативец, но никој не треба да го отпише и Челси затоа што новиот газда Тод Боели нема да штеди пари.

Шпанските медиуми во претходните месеци шпекулираа дека Белингам ќе биде замена за Лука Модриќ во Реал Мадрид, а се очекуваат конкретни чекори и од шпанскиот шампион.

Белингам пристигна во Борусија пред две години за 25 милиони евра и сите ги воодушеви со неговите настапи.