Реал Мадрид за првпат сезонава не постигна гол!

Фудбалерите на Реал Мадрид ремизираа со Виљареал во мечот од седмото коло од шпанската Ла Лига.

„Жолтата подморница“ имаше свои шанси, посебно во првиот дел, додека Карим Бензема, Винисиус Жуниор и другарите овој пат не пронајдоа начин да дојде до голот.

Тоа што навивачите на Реал ги теши е фактот што по седум кола нивниот тим нема пораз и со 17 бодови се наоѓа на првото место во Ла Лига.

„Кралевите“ во вторник игра против Шериф Тираспол во мечот од второто коло во Лигата на шампиони, а потоа ќе се пресмета против Еспањол.