Реал нема да притиска за големи засилувања во јануари


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Од раководството на Реал Мадрид му соопштиле на Зинедин Зидан дека не планираат да трошат огромни пари на големи засилувања во јануарскиот преоден рок.

Така, Французинот речиси сигурно ќе остане без услугите на Пол Погба и Кристијан Ериксен, играчите со кои најмногу се поврзуваше.

Реал Мадрид игра променлива сезона, но не е далеку од врвот на табелата во шпанската Ла Лига и се уште е еден од главните фаворити за освојување на титулата во Шпанија.