Роналдо доби суперсили на Марасија: Зимоска скокна 2,56 метри, а синоќа упати неверојатен шут

Секогаш кога има критики, Кристијано Роналдо одговара на теренот. Тој го стори истото со феноменален гол против Џенова.

Роналдо е познат како класичен спортист, личност која посветува големо внимание на физичката кондиција, силата и мускулната маса. Ова е она што го направи врвен играч околу 15 години.

Фантастичниот Португалец го постигна својот најубав гол во 2020. година против Џенова. Во средината на второто полувреме, по додавањето на Миралем Пјаниќ, тој ја шутна топката неверојатно и ја погоди мрежата на Матија Перин.

По натпреварот, прецизните Италијанци пресметаа како топката одеше со брзина од дури 105 км на час на патот кон голот. Затоа не треба да изненадува зошто Перин мораше да го разубави овој гол со парада.

Се чини дека Роналдо е прилично мотивиран да игра за Марасија, бидејќи зимоска постигна уште еден феноменален гол на овој стадион. Скокнал неверојатни 2,56 метри против Сампдорија и постигна гол со глава.

За потсетување, најпопуларниот фудбалер на денешницата има 35 години. Кој би рекол …