Неверојатен статистички податок: Роналдо никогаш не бил полош


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Вечерва на ЕП во Франција ја одбележа серијата на промашувања на Кристијано Роналдо.

Во мечот против Австрија, Кристијано Роналдо се трудеше, промашуваше многу, шутираше, но на крајот без успех. Едноставно, ништо не успеа да направи иако шутираше од секоја ситуацијата кога топката ќе му дојдеше.

На десетина минути пред крајот имаше шанса и од пенал, но повторно беше непрецизен. Овој пат стативата беше сојузник на Австријците.

После мечот, новинарите дојдоа до статистички податок кој ни кажува дека Роналдо упатил 20 удари на ЕП во два натпревари, што е за 11 повеќе од следниот на таа листа. Сепак, тој не успеа да постигне погодок.