Роналдо се чувствува здраво: ПЦР-тестот е ср**е!

Ѕвездата на Јувентус, Кристиjано Роналдо е многу разочаран од новиот позитивен тест на коронавирус, пренесува „Тутоспорт“. Поради резултатите од новиот тест, Португалецот нема да може да настапи против Барселона.

Весникот открива дека Португалецот споделил пред своите пријатели дека се чуствува како „ѕвер затворен во кафез“.

Роналдо денес објави фотографија со која порача дека се чуствува добро, а потоа во коментари изрази сомнеж кон ПЦР тестирањето.

„Се чуствувам добро и здрав“, напуша Роналдо.