Роналдо се истакна со невоспитаноста!


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Не постои оправдување за ваквото однесување, без оглед на фрустрацијата.

Во текот на вчерашниот ден беше откриено што Роналдо му кажал на капитенот, Арон Гунарсон, после натпреварот.

Имено, фудбалерот на Кардиф сакаше да го размени дресот со Португалецот, но наиде на ладен туш.

Изнервираниот Роналдо, се однесуваше потценувачки кон него.

“Да го размениме дресот, кој си воопшто ти?”– потценувачки запршал Роналдо.

И додека некои го оправдуваат дека бил исфрустиран после ремито во натпреварот против аутсајдерот, тешко е да се прифати однос, дури и после таков резултат.

Иначе, Гунарсон игра за Кардиф во Чемпиошип, но и да е аматер таквиот однос е апсолутно неприфатлив.