Роналдо воодушеви – Како да се радувам кога мојот брат плаче


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Репрезентацијата на Португалија ја совлада Хрватска со погодокот на Кварезма во продолжението.

Искусниот напаѓач на Бешикташ ги натера да плачат фудбалерите на Хрватска, а прв кој се обиде да ги утеши беше ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо.

Португалските медиуми му завидуваа на Роналдо што не се радувал, а Роналдо со одговорот ги воодушеви Хрватите.

„Се разбира дека сум среќен што победивме, но исто така не можев да славам бидејќи мојот брат плачеше. Моите браќа се во моето срце и мојата обрвска беше да ги утешам браќата“, изјави Роналдо.