Само на еден начин можеме да ја надминеме бронзата од Франција


Чекаме казна за Даку! (ја дочекавме) ↓↓↓


Иван Перишиќ беше прогласен играч на натпреварот во победата на неговата селекција против Шпанија.

Перишиќ го постигна победничкиот гол на натпреварот, а после натпреварот, порача дека неговата репрезентација само на еден начин може да ја надмине бронзата од Франција во 1998 година.

“Вечерта против Шпанија беше посебна. Одигравме одличен натпревар и на крајот го освоивме првото место во групата. Меѓутоа ова е само почеток. Мораме да останеме сконцентрирани и да се бориме, само така ќе ја надминеме бронзата во Франција”– изјави Перишиќ.

Да потсетиме, Хрватска со победата против Шпанија заврши на првото место во групата и така ја избегна Италија во осминафиналето.