Сензација: Јапонија ја расплака Германиuја


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Јапонските фудбалери триумфираа со 2-1 против фаворитот Германија во првото коло од Светското првенство.

Германија имаше водство со 1-0 од 33. минута кога Илкај Гундоган реализираше пенал, а потоа ВАР му поништи гол на Каи Хаверц.

Јапонија до пресврт стигна во финишот кога прво Доан во 75. минута погоди за 1-0, а потоа и Асано за пресврт.