Шаќири е автор на најубавиот гол на досегашниот тек од Европското првенство (Видео)


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Шакири го постигна израмнувачкиот гол за Швајцарија, со полуножички од работ на шеснаесетникот израмни на 1:1 против Полска.