Шеикот распука: Платив 200 милиони за Роналдо, а тој знае само да вика „сиуу“ (Видео)


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Кристијано Роналдо стана најплатен фудбалер откако потпиша за Ал Наср од Саудиска Арабија. Клубот му даде плата од 200 милиони евра по сезона, а Португалецот стави потпис на договор до јуни 2025 година.

Роналдо не се прослави на првите два меча за Ал Наср, а притоа неговата екипа беше елиминирана од Суперкупот во Саудиска Арабија и тоа предизвика критики на сметка на португалскиот репрезентативец.

На социјалните мрежи се појави видео на кое главна улога има еден од газдите на Ал Наср.

„Платив 200 милиони евра за Роналдо, а тој знае само ‘сиуу’“, кажа шеикот.