Шпанците „откачија“ по Софија: На сопругата на Јовиќ за малку ќе ѝ испаднеа градите

Лука Јовиќ и понатаму е член на Реал Мадрид, но беше испратен во Ајнтрахт Франкфурт за да ја врати формата поради која „кралевите“ го купија.

Шпанските медиуми го следат Јовиќ, но и неговата сопруга, која изгледа прекрасно, а тоа го покажа и на последната фотосесија.

„Тука ја гледаме Софија во која градите ѝ испаѓаат од фустанот. Илјадници фанови го следат овој фото-модел, кој сака да се фали со нејзината убавина“, пишува шпански „Дон Диарио“.