Шпанска атлетичарка се израдува пред време и го загуби медалот на ЕП во Рим (Видео)


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Шпанската атлетичарка Лаура Гарсија-Каро нема по добро да го памети настапот на Европското првенство (ЕП) во Рим.

На трката во брзо одење од 20 километри, Гарсија-Каро го загуби бронзениот медал откако почна предвреме да слави.

Нејзината прослава ја искористи Украинката Људмила Олјановска која ја помина и го освои бронзениот медал.