Шпанскиот репрезентативец е слободен агент


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


 

Според ЕСПН, По Гасол и официјално е слободен агент.

36-годишниот кошаркар на Чикаго Булс и репрезентативец на Шпанија веројатно на тој начин ќе се обиде да обезбеди последен договор во својата кариера.

Гасол во НБА игра од 2001-ва година кога како трет пик беше избран од Атланта, а пред доаѓањето во Чикаго го носеше дресот на Лејкерс.