Што имаше да каже Ванда за чудото на ПСЖ во Лисабон?

Во средата ПСЖ ја совлада Аталанта со 2:1 во неверојатна завршница во Лисабон.

Парижаните губеа со 1-0 до самиот крај, а потоа со два експресни гола стигнаа до полуфиналето и за финалето ќе играат против Лајпциг. Тој натпревар е веќе на програмата во вторник вечер.

Сопругата на напаѓачот на ПСЖ, Мауро Икарди, Ванда Нара, ја коментираше победата на францускиот шампион со фотографија на која позира пред огледалото во розов фустан и без градник.

“Жабата реши да се искачи на дрво и да оди на врвот. Невозможно, невозможно”, извикуваа собраните жаби, но таа напредуваше и ја достигна целта. Како? Со тоа што беше глува и мислејќи дека сите навиваа за да стигне до врвот на дрвото. Обидете се да бидете глуви на негативни коментари и да одите кон вашата цел “, рече Ванда.

View this post on Instagram

🐳

A post shared by Wanda nara (@wanda_icardi) on

View this post on Instagram

🤳

A post shared by Wanda nara (@wanda_icardi) on

View this post on Instagram

sunny days

A post shared by Wanda nara (@wanda_icardi) on