Швајцарците го провоцираа Лазаров, па селекторот им се развика на ривалите! 🎥

Македонската ракометна репрезентација славеше со 29-28 против Швајцарија во квалификациите за Европското првенство (ЕП).

Македонија ги имаше најдобрите квалификации за пласман на големо натпреварување, откако завршивме на второ место со 10 бодови, колку и светскиот првак Данска.

Швајцарците ги потценија нашите ракометари, но тоа скапо ги чинеше на крајот. Во завршницата од мечот капитенот и селектор Кире Лазаров повика тајм-аут, а тоа ги изнервира ривалите.

Лазаров збесна поради реакцијата, па почна да им вика на противниците од Швајцарија.

ФОТО: РФМ