Швајни стана српски зет: Славниот фудбалер се ожени со Ана Ивановиќ


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Германскиот репрезентативец Бастијан Швајнштајгер и неговата избраница српската тенисерка Ана Ивановиќ во Венеција го рекоа судбоносното „да“.

Погледнете како тоа всушност изгледаше…