„Скај Спортс“ го откри името на првото зимско засилување на Тотенхем

„Скај Спортс“ пренесува дека од таборот на Тотенхем се подготвени во своите редови да го донесат фудбалерот на Гремио, Евертон Соареш.

Евертон своевремено беше трансфер цел на Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед, но како што стојат работите кариерата ќе ја продолжи во Северен Лондон.

23 годишниот бразилски фудбалер се очекува да стане дел од тимот на Тотенхем во јануарскиот преден рок.