Славен Билиќ и Лотар Матеус во епизодата, “Погледнете го семафорот” (ВИДЕО)


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Поранешниот репрезентативец и селектор на Хрватска Славен Билиќ повторно беше во улога на стручен коментатор, овој пат друштво му праваше германската легенда, Лотар Матеус.

Секако, одличната игра на Хрватска потсети на Светското првенство од 1998 кога Хрватите предводени од Чиро Блажевиќ стигнаа до третото место на Светското првенство.

Лотар Метеус потсети на тогашното четвртфинале помеѓу Германија и Хрватска во кое машинеријата на Блажевиќ го декласираше “Панцерите” со 3:0, а во разговорот Славен Билик на интересен начин го потсети Матеус на тој резултат.

Погледнете…