Словачка и Романија одиграа нерешено, Белгија ја чека „пекол“ против Франција


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Од 18 часот беа одиграни две средби од групата Е и истите завршија нерешено, односно Словачка ремизира против Романија (1-1), додека Украина ремизираше со Белгија (0-0).

Словачка постигна гол за водство преку Дуда, додека Романија возврати преку Марин од пенал, по што не се менуваше резултатот и мрежите мируваа до последниот судиски свиреж.

Белгија повторно не импресионираше на теренот, односно го издржа налетот на Украина и закажа дуел против Франција во осминафиналето.