Смолинг дефинитивно останува во Рома

Од редовите на Рома се пред постигнување конечен договор со Манчестер Јунајтед за услугите на Крис Смолинг.

30 годишниот стопер годинава настапува како позајмен фудбалер во Рим, а се верува дека сега на перманентна основа ќе го продолжи договорот со клубот.

Од Рома се подготвени да платат околу 15 милиони евра за да ги добијат услугите на Смолинг кој игра одлично во првата сезона во Серија А.