Собослаи им се налути на докторите: Мора да бидат побрзи, неколку секунди спасуваат живот!


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Барнабас Варга доживеа тешка повреда во мечот меѓу Унгарија и Шкотска, а посебно лут на докторската реакција беше Доминик Собослаи.

Ѕвездата на Ливерпул реагираше кон докторите и ги натера да стигнат побрзо до неговиот соиграч кој беше на теренот.

„Не знам зошто докторите не трчаат во такви моменти. Неколку секунди може да спасат живот“, кажа Собослаи.