„Специјалниот“ ги промени своите тројца најдобри


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓Жозе Мурињо на неодамна поставеното прашање за тројцата најдобри фудбалери во историјата по негов избор, даде еден многу изненадувачки одговор.

Специјал Он пред неколку години е запрашан исто прашање а тој тогаш одгогори дека тројца најдобри се Пеле, Марадона и Роналдо.

Сега даде одговор кој може да го навреди неговиот сонародник, имено, тој рече дека сега за него најдобри, се повторно Пепе и Марадона, но овој пат пред Роналдо го стави Меси.

Дали ќе дојде до конфликт меѓу Мурињо и Роналодо поради овој одговор на Португалецот останува да видиме.