Срамни сцени во Тетово: Адетунџи доби „поздрав“ со – мајмунски крици! (Видео)


Од втора лига, до спасител на Германија - 12 ден ↓↓↓Шкендија одигра 0-0 против Шкупи во Тетово, а натпреварот донесе многу инциденти, а сè почна кога полицијата врати седум автобуси навивачи од Чаир.

Потоа фудбалерите на Шкупи беа нападнати пред стадионот, а потоа еден од играчит доби камен во глава.

Сепак, тоа не беше крајот затоа што за малку ќе избиеше тепачка на теренот, а притоа навивачите го навредуваа и Сандеј Адетунџи на расна основа.