Среќа без граница: Фотографијата на Пирло го „запали“ Инстаграм


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Андреа Пирло не е повикан на ЕП, па смотрите на најдобрите селекции е приморна да ги следи по пат на ТВ.

Тоа што не е со своите пријатели не е причина да не им пружи голема поддршка додека тие се борат во Франција, и така беше и денеска.

Легендарниот Пирло на свој начин ја прослави големата победа на Италија над Шпанија.

Друштво му правеше синот, а нивната фотографија го освои Инстаграм.