Стигна замената за Хауард во Рокетс


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Хјустон Рокетс договори 1-годишна соработка вредна 2.9 милиони долари со слободниот агент, Нене.

Центар му беше потрбен на Хјустон бидејќи Двајт Хауард се пресели во Атланта.

Во 57 натпревари минатата сезона Бразилецот имаше учинок 17.3 поени, 8.5 скока и 1.8 украдени топки.

Нене заедно со Ерик Гордон и Рајан Андерсон се нови засилувања на Хјустон Рокетс.