„Стигнав во еден од најдобрите клубови“


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Новиот тренер на ПСЖ Унаи Емери одма почна со работа па така на Паркот на Принцевите доведе еден од најдобрите играчи за врска во Лига 1 во минатата година Хатем Бен Арфа.

Искусниот 29-годишен имаше одлична сезона позади себе. А како го замени дресот на Ница со дресот на ПСЖ раскажа токму Французинот.

„Навистина сум среќен што сум овде. Не можам да ви опишам колку ми е мило што ќе бидам дел од ваков клуб. До вчера бев невработен, а денеска еве облечен во дрес на еден од најголемите клубови на денешницата. Срцето ми е полно“, рече за француските медиуми новопечениот член на Светците, Хатем Бен Арфа.

Хатем Бен Арфа ќе го носи дресот со број 21.