„Стресот создава некоја чудна хемија во тимот“


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Луис Фиго, момчето кое многумина го сметаат за еден од најдобрите фудбалери на планетата неодамна остана без рекорд.

Роналдо одигра 128 натпревари за репрезентацијата, Фиго има 127 дуели во дресот со државниот грб.

Тоа што е извесно во овој момент е дека Роналдо ќе иам два меча повеќе сигурно,  ако Португалија ја помине Хрватска, тогаш и повеќе.

„Најважно е што ја поминавме групата, иако, рака на срце, мислам дека после ждребот се тоа ќе помине без ваков стрес. Од мое искуство, стресот создава некоја чудна хемија во тимот и баш поради тоа мислам дека можеме понатака да истуркаме на ЕП“, заклучи некогашниот репрезентативец на Португалија.