Субашиќ откри што му кажал Срна


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Хрватска ја победи Шпанија со 2:1, а големи заслуги за големата победа одат на тројката Модриќ-Срна-Субашиќ.

Токму по тој редослед до Субашиќ стигна важна информација, а се на крајот резултираше со одбранетиот пенал.

Пред изведувањето на пеналот до Субашиќ дотрча Дарио Срна и нешто му шепна, а што точно, откри голманот на Хрватска.

“Дарио ми шенпа дека Лука му кажал дека Рамос ќе шутира на десната страна, на крајот така и беше”– изјави Субашиќ.

Да потсетиме само десетина минути после промашениот пенал стигна казната за Шпанија, Перишиќ постигна гол и им закажа натпревар против Италија.