дома тагови буџет

таг: буџет

Најнови вести

Ѓоковиќ призна: Научив една од најважните работи во кариерата од Федерер

Најдобриот тенисер во историјата Новак Ѓоковиќ даде интересна изјава во која имаше пофални зборови за неговиот вечен ривал Роџер Федерер. Србинот му се заблагодари на...

Меси: Не планирав да заминам во ПСЖ, но…

Лионел Меси беше еден од главните фудбалери на ПСЖ, но минатото лето реши да не го продолжи договорот и бесплатно да се пресели во...

Фернандеш издвоил двајца соиграчи по поразот од Баерн Минхен

Манчестер јунајтед загуби со 3-4 на гостувањето кај Баерн Минхен во првото коло од групната фаза во Лигата на шампиони (ЛШ). Повторно „ѓаволите“ одиграа лош...

Џуд Белингам и Реал Мадрид – совршена комбинација!

Џуд Белингам и Реал Мадрид се совршена комбинација од стартот на соработката. Откако пристигна на „Сантијаго Бернабеу“, Англичанецот воодушеви и ја преземе лидерската улога...

Зрињски од 0-3 до неверојатен пресврт против АЗ Алкмар (Видео)

Босанскиот тим Зрињски во Мостар го шокира АЗ Алкмар со 4-3 во првото коло од групната фаза во Конференциската лига. АЗ Алкмар водеше со головите...

ЕХФ му се поклони: Пресвртот има име – Никола Митревски! (Видео)

Порто вчера со пресврт славеше против Целје, иако имаше негатива од девет гола, но македонскиот голман Никола Митревски блесна на голот на португалската екипа. Европската...

Навивачите „избегаа“ од стадион за минута: Без Меси нема фудбал во – САД!

Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси се повреди на последниот натпревар за Интер Мајами, а интересно беше тоа што за само минута почна да се празни...

Анчелоти: Сите мора да имаат шампионски менталитет во Реал Мадрид

Реал Мадрид вчера славеше со 1-0 против Унион Берлин на домашен терен во првото коло од групната фаза во Лигата на шампиони (ЛШ), а...

Онана знае колку боли вистината, па беше брутално искрен: Јас сум виновен!

Андре Онана е под голем притисок по доаѓањето во Манчестер јунајтед затоа што повторно прими лесен гол и беше еден од главните виновници за...

Македонија напредуваше за две места на ранг-листата на ФИФА

Македонската фудбалска репрезентација одигра нерешено против Италија во Скопје, а потоа славеше на гостувањето кај Малта во квалификациите за Европското првенство (ЕП) и тоа...