дома тагови Гремио

таг: Гремио

Најнови вести

Ѓоковиќ има кошмарна сезона, но го зголемува водството пред Синер

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се наоѓа во криза оваа сезона, а тоа го потврди со поразот од Каспер Руд во полуфиналето на Монте Карло. Ѓоковиќ...

Голема грешка на судиите: Лејкерс и Мемфис играле дополнителни 66 секунди!

НБА-лигата потврди дека натпреварот меѓу Мемфис гризлис и Лос Анџелес лејкерс траел дополнителни 66 секунди. Судиите направиле грешка во третата четвртина од натпреварот, кога домаќините...

Митревски го доби „македонското дерби“ со Талески во Португалија

Македонскиот голман Никола Митревски постигна два гола и запиша 15 одбрани во дербито меѓу Порто и Бенфика (36-32). Порто имаше лош почеток на натпреварот, но...

Кога ќе донесе одлука Модриќ за неговата иднина?

Хрватскиот фудбалер Лука Модриќ не знае дали ќе ја продолжи кариерата по крајот на сезоната, затоа што Реал Мадрид сè уште не му понудил...

Спектакл во Лас Вегас: Холовеј го нокаутира Гејџи во последна секунда (Видео)

Љубителите на борбите уживаа во спектаклот во Лас Вегас каде што се соочија Макс Холовеј и Џастин Гејџи. Холовеј ја имаше најдобрата борба во кариерата,...

Димитријевиќ го наполни кошот на ЦСКА со – 40 поени!

Македонскиот репрезентативец Ненад Димитријевиќ го одигра најдобриот меч во кариерата и со 40 поени го израдува Уникс во дербито против ЦСКА. Димитријевиќ по историскиот настап...

Арсенал сака да земе нов плејмејкер од Реал Мадрид

Англискиот вицепрвак Арсенал планира следното лето да ангажира неколку засилувања, а едно од нив ќе биде Дани Себаљос од Реал Мадрид. „Кралевите“ не сметаат на...

Тен Хаг избега од прес-конференција поради незгодно прашање (Видео)

Манчестер јунајтед одигра 2-2 против Бормут, а тренерот Ерик Тен Хаг не можеше да издржи до крајот на прес-конференцијата. „Ѓаволите“ во моментов се на седмата...

Спектакл во најава: Вајт кажа кога ќе се бори Мекгрегор!

Минатата ноќ имаше неколку одлични борби на УФЦ 300 настанот, а претседателот на организацијата, Дена Вајт објави одлична вест по спектаклот во Лас Вегас. Вајт...

Меси треба да си бара нов човек – телохранителот повторно задоцни да интервенира! (Видео)

Интер Мајами славеше со 3-2 против Спортинг Канзас Сити, а главна ѕвезда беше Лионел Меси, но на крајот на натпреварот се случи инцидент на...