дома тагови Израел Адесања

таг: Израел Адесања

Најнови вести

Белингам е најголемиот кошмар на Барселона – со гол во 91. минута го израдува...

Реал Мадрид славеше во дербито против Барселона со 3-2 во 32. коло од шпанската Ла Лига. Кристенсен во шестата минута погоди за 1-0 по грешката...

Модриќ ќе го предводи офанзивниот Реал во „Ел Класико“ (Фото)

Фудбалерите на Реал Мадрид ќе се соочат против Барселона вечерва во рамки на 32. коло од шпанската Ла Лига. Реал Мадрид во дуелот влегува како...

Анчелоти: Тортата е готова, останува треба да додадеме цреша!

Реал Мадрид е на праг да ја освои титулата во шпанската Ла Лига, а тренерот Карло Анчелоти зборуваше за очекувањата од мечот против Барселона. „Ел...

Меси даде гол од пенал по пауза од 490 дена (Видео)

Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси му помогна на Интер Мајами да слави против Нешвил со 3-1. Меси постигна гол од белата точка, а интересно е тоа...

Кошаркарите на Далас тренираа со – песна на Цеца (Видео)

Ѕвездите на Далас маверикс пред дуелот против Лос Анџелес клиперс се мотивираа со популарна песна на пејачката Цеца. На тренингот на Далас беше пуштена песна...

Ништо ново во Ф1: Ферстапен триумфира на трката во Кина

Трикратниот светски шампион Макс Ферстапен славеше на трката за Големата награда во Кина и ја оствари четвртата победа во петтата трка оваа сезона. Ферстапен повторно...

Пензијата ќе почека: Дибиров потпиша нов договор со Загреб

Хрватскиот ракометен гигант Загреб потпиша нов договор со рускиот ракометар Тимур Дибиров. Дибиров ќе остане во дресот на Загреб најмалку до јуни 2025 година, а...

Ѓоковиќ нема да игра на турнирот во Мадрид

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ потврди дека нема да игра на турнирот во Мадрид, кој е закажан за период од 24 април до 5 мај. Засега...

Гвардиола: Ова не е нормално, не знам како преживеавме!

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола не беше задоволен поради густиот распоред, а револтот го искажа по натпреварот против Челси (1-0). „Граѓаните“ имаа малку време...

Матеус предложи кандидат за нов тренер на Баерн Минхен

Баерн Минхен во краток период доби два негативни одговори од тренери, и тоа Чаби Алонсо и Јулијан Нагелсман, па поради тоа ја продолжи потрагата...