дома тагови кварезма

таг: кварезма

Најнови вести

Тен Хаг: Манчестер јунајтед немаше освоено титула шест години пред да дојдам јас!

Манчестер јунајтед ова лето прави ремонт на екипата со цел да ја нападне титулата во Премиерлигата, а тренерот Ерик Тен Хаг смета дека е...

Анчелоти ја откри тајната за успех на Белингам

Англискиот репрезентативец Џуд Белингам блесна во првата сезона во дресот на Реал Мадрид и постигна вкупно 23 голови и 13 асистенции, при што помогна...

Австралиските тенисерки ги тестираа „анти-секс“ креветите во Париз (Видео)

Сите се подготвени за почетокот на Олимписките игри во Париз, а на социјалните мрежи се појави интересно видео во кое главна улога се австралиските...

Пешиќ ги избра ѕвездите со кои ќе го нападне златото во Париз

Селекторот на Србија, Светислав Пешиќ избра 12 кошаркари со кои ќе се бори за златниот медал на Олимписките игри во Париз. Србија ги заврши подготовките...

Мареј оди во пензија по Олимписките игри во Париз

Британскиот тенисер Енди Мареј најави дека по Олимписките игри во Париз ќе замине во пензија. Мареј во текот на кариерата водеше големи борби против Новак...

УЕФА дисквалификува поранешен финалист во Лига на Европа

Европската фудбалска унија (УЕФА) соопшти дека украинскиот тим Днипро повеќе нема да биде дел од Конференциската лига. Днипро го освои четвртото место во украинската Премиерлига...

Савиќ го напушти Атлетико и се пресели кај Барди

Шпанскиот гигант Атлетико Мадрид се раздели со искусниот фудбалер Стефан Савиќ, кој играше за екипата од 2015 година. Савиќ ја продолжува кариерата во Турција, односно...

Гвардиола има свој фаворит во трката за „Златната топка“

По завршување на Европското првенство (ЕП) во Германија почнаа шпекулациите за тоа кој го заслужува престижниот трофеј „Златната топка“. На таа тема зборуваше и тренерот...

Дурант ќе го пропушти мечот против Србија на Олимписките игри

Американската селекција се соочува со проблеми пред стартот на Олимписките игри во Париз, затоа што селекторот Стив Кер не може да смета на Кевин...

Манчестер јунајтед нуди 250 милиони евра за ѕвезда на Реал Мадрид

Англискиот гигант Манчестер јунајтед наводно е подготвен да го урне трансфер-рекордот за Винисиус Жуниор, односно сака да понуди 180 милиони евра во готово плус...