Што правеше Кварезма пред да го постигне победничкиот погодок? (ВИДЕО)


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Кварезма беше херој на Португалија, тој вчера во 117 минута во натпреварот против Хрватска постигна гол и ја однесе својата репрезентација помеѓу осумте најдобри на турнирот.
Сепак далеку од тоа дека Кварезма одигра нешто посебно, погледнете ги овие два негови потези во текот на натпреварот

 

https://vine.co/v/5uezK9jOK9H

 

https://twitter.com/CB_Ignoranza/status/746812414298103808