дома тагови Лајпциг

таг: Лајпциг

Најнови вести

Ѓоковиќ ќе може да настапи на Ју-Ес Опен!

САД ја укина забраната за влез на невакцинирани странски државјани, а тоа значи дека српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ќе може да настапи на Ју-Ес...

Официјално: Адеми се пресели во Пекинг Гуан

Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми по 13 години го напушти Динамо Загреб и потпиша за Пекинг Гуан од Кина. Адеми денеска официјално беше претставен како најново...

Алонсо најави борба за победа во Австралија

Возачот на Астон Мартин, Фернандо Алонсо кажа дека ќе го нападне првото место на трката за Големата награда на Австралија. Алонсо имаше одлични резултати во...

Реал Мадрид се откажа од најскапиот трансфер во историјата поради Бензема!?

Шпанскиот гигант Реал Мадрид идното лето мора да се засили ако сака да остане конкурентен на Барселона, а едно од потенцијалните засилувања требаше да...

Бекер годинава нема да биде дел од Вимблдон

Поранешниот тенисер Борис Бекер нема да се врати во улога на стручен консултант за турнирот во Вимблдон. Германецот помина осум месеци во Англија затоа што...

Ѓоковиќ не игра во САД, но овие тенисери може да го вратат на врвот...

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ не доби дозвола за настап на турнирите во САД, па поради тоа го загуби тронот на АТП-листата, но тоа наскоро...

Динамо Загреб го повлече дресот со број пет во чест на Адеми

Аријан Адеми, по 13 години поминати во Динамо Загреб, реши да се пресели во екипата на Пекинг Гуан од Кина. Адеми е една од најголемите...

Роналдо со своето „Бугати“ се појави во Мадрид (Видео)

Кристијано Роналдо ја искористи репрезентативната пауза за да го посети Мадрид, каде што се сретна и со дел од навивачите кои побрзаа да направат...

Тен Хаг има две резервни опции ако не го купи Кејн

Манчестер јунајтед во летниот преоден рок ќе бара нов напаѓач, а прв избор на тренерот Ерик Тен Хаг, наводно, бил напаѓачот на Тотенхем, Хари...

Ѓоковиќ му подари 100 евра на едно дете (Видео)

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ вчера беше на трибините на мечот меѓу Црвена Звезда и Валенсија, во кој славеа „црвено-белите“ и останаа во игра за...