Елмас преку лето му помага на својот татко и продава сладолед (Фото)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас ја дели соблекувалната со едни од најдобрите фудбалери во Бундеслигата, но за лето се враќа во Македонија.

Германски „Билд“ направи репортажа за македонскиот фудбалер и откри дека Елмас му помага на совјот татко во семејната слаткарница „Мандарина“ во Автокоманда.

„Уживам кога сум во татковината, иако и на краток период. Тука се опуштам и ја чистам главата. Голем дел во тоа има и фактот што деновите ги поминувам со мојот татко во слаткарницата“, кажа Елмас.