дома тагови Мајами

таг: Мајами

Најнови вести

Крај на една ера: Крос се збогува со „кралевите“ (Видео)

Реал Мадрид вечерва се соочи против Бетис во последното коло од шпанската Ла Лига, а тоа беше меч за збогување на германскиот репрезентативец Тони...

Трајковски ја заврши сезоната со хет-трик за Хајдук (Видео)

Хајдук Сплит славеше со 5-2 против Локомотива Загреб во последното коло од хрватската Суперлига, а македонскиот напаѓач Александар Трајковски постигна хет-трик. Трајковски постигна два гола...

Тен Хаг: Два пехари во две сезони и три финалиња – не е лошо!

Манчестер јунајтед денеска славеше со 2-1 против Манчестер сити во финалето во ФА-купот и го крена трофејот по долга пауза. Тренерот Ерик Тен Хаг по...

Ѓоковиќ пред Ролан Гарос: Не сум меѓу фаворитите за титулата

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ кажа дека не е фаворит за титулата на Ролан Гарос, откако вчера загуби од Томаш Махач во полуфиналето...

Фјури си закажа нов спектакл по реваншот со Усик

Тајсон Фјури загуби во првиот меч од Олександр Усик, но британскиот боксер реши да ја активира клаузулата за реванш. Реваншот ќе се одржи пред крајот...

Дончиќ со тројка во последни секунди ја расплака Минесота (Видео)

Далас маверикс води со 2-0 во финалето на Западната конференција, откако Лука Дончиќ погоди тројка на неколку секунди пред крајот за триумф од 109-108...

Ристовски со осум голови и титула се збогуваше од ЦСКА Москва

Најдобрата македонска ракометарка Сара Ристовска постигна осум голови против Ростов Дон (33-31) и помогна на својата екипа да ја освои титулата. Натпреварот беше решен по...

Тежок удар за Реал Мадрид пред финалето во ЛШ

Шпанскиот гигант Реал Мадрид дозна лоши вести пред финалето во Лигата на шампиони (ЛШ) против Борусија Дортмунд. Аурелиен Чуамени нема да настапи во ЛШ против...

Димитријевиќ избран во најдобрата петорка во полуфиналето на ВТБ-лигата

Уникс Казан се пласира во финале на ВТБ-лигата каде што ќе се бори против ЦСКА Москва за титулата, а еден од најдобрите кошаркари кои...

Пандев ќе одигра меч со легенди како Дида, Ривалдо, Стоичков и други (Фото)

Македонската фудбалска легенда Горан Пандев денеска ќе настапи како дел од „тимот на светот“ во Букурешт, а противник ќе им биде златната генерација на...