дома тагови Ромелу Лукаку

таг: Ромелу Лукаку

Најнови вести

Ањели го доби најголемото понижување во животот!

Андреа Ањели заедно со Флорентино Перез е главен виновник за неуспешната побуда на најбогатите европски клубови кои тонат во долгови. Првиот човек на Јувентус заедно...

Пандев му даде два гола на Беневенто за 10 минути! 🎥

Македонскиот капитен и репрезентативец Горан Пандев игра одлично во дресот на Џенова, а веќе во првото полувреме против Беневенто постигна два гола, и тоа...

Познато е зошто Барселона молчи за Суперлигата

Никој од раководството на Барселона не се јави со соопштение поради случувањата поврзани со неуспешниот проект за создавање на Суперлига. Шпанскиот магазин „Спорт“ објави дека...

Озил ги провоцира гигантите: Еден е Суперлигата!

Еден од фудбалерите кои меѓу првите го кренаа гласот против создавањето на европска Суперлига е Месут Озил, поранешен фудбалер на Арсенал и сегашен член...

Милан: Се откажавме од Суперлигата!

Еден од тимовите кои потпишаа договор за создавање на Суперлига, Милан објави дека се повлекува од натпреварувањето. Реал Мадрид, Милан, Арсенал, Атлетико Мадрид, Челси, Барселона,...

Калдерон бара оставка од Перез: Го киднапираше Реал Мадрид!

Рамон Калдерон, поранешниот претседател на Реал Мадрид, смета дека обидот за формирање на Суперлигата, чија иницијатива беше на првиот човек на „кралевите“, Флорентино Перез,...

Шалке испадна од Бундеслигата по 30 години, навивачите со јајца ги гаѓаа фудбалерите!

Навивачите на Шалке ги нападнаа фудбалерите и стручниот штаб на клубот, откако испадна тимот од Бундеслигата по 30 години. Навивачите не беа задоволни поради последниот...

Швајцарскиот модел на Лигата на шампиони ќе почне порано од планираното?

Европската фудбалска унија (УЕФА) објави вчера дека новиот систем на натпреварување во Лигата на шампиони (ЛШ) ќе почне од 2024/25, а според него ќе...

„Перез е егоист, тој мисли само на Реал Мадрид!“

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез го навлече бесот од светската јавност затоа што беше еден од главните луѓе кои сакаа да создадат европска...

Ањели не може да се бори повеќе: Суперлигата не може да продолжи без Англичаните

Премиерлигашите се повлекоа од организирање на новата европска Суперлига и така го урнаа сонот на останатите по само 48 часа од објавата дека ќе...