Наполи доби конкуренција за потписот на Лукаку


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Наполи покажа голем интерес за услугите на Ромелу Лукаку од Челси, но сега доби конкуренција од друг калчолигаш.

Лукаку има договор со „сините“ до 2026 година, но премиерлигашот е подготвен да го продаде за сума од 38 милиони евра.

За услугите на Лукаку е заинтересиран и Милан кој бара нова „деветка“ по заминувањето на Оливие Жиру.

Белгиецот минатата сезона играше за Рома и ја заврши сезоната со 21 гол на 47 натпревари.