САД на крилјата на Пулишиќ ја совлада Боливија (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Репрезентацијата на САД триумфираше во првото коло од Копа Америка со 2-0 против Боливија, а главна ѕвезда на теренот беше Кристијан Пулишиќ.

Пулишиќ го постигна првиот гол за САД, а потоа му асистираше на Балагун за триумф од 2-0 против Боливија.

Уругвај триумфира со 3-1 против Панама, а головите ги постигнаа Араухо, Нуњез, Вина и Мурилјо.