дома тагови серена вилијамс

таг: серена вилијамс

Најнови вести

Бразил ја прегази Јужна Кореја и закажа четвртфинале со Хрватска (Видео)

Репрезентацијата на Бразил славеше со 4-1 против Јужна Кореја и обезбеди место во четвртфинале каде ќе игра со Хрватска која на пенали ја елиминира...

Морган се јави по шпекулациите дека Роналдо оди во С. Арабија (Фото)

Кристијано Роналдо неодамна го раскина договорот со Манчестер јунајтед и се шпекулира дека ќе потпише за Ал-Наср од Саудиска Арабија. Шпанска „Марка“ најави вистинска сензација...

Ливаковиќ одбрани три пенали и ја однесе Хрватска во четвртфинале (Видео)

Хрватска се пласира во четвртфинале на Светското првенство (СП) во Катар по победата над Јапонија на пенали, откако резултатот во регуларните 90 минути беше...

Жиру по рекордот: Си го исполнив детскиот сон!

Оливие Жиру стана најдобар стрелец во историјата на францускиот фудбал, откако постигна еден гол против Полска (3-1) на Мундијалот во Катар. Напаѓачот на Милан има...

Адријано се разведе по 24 дена брак поради СП во Катар!

Познатиот бразилски фудбалер Адријано долго време е во пензија, а минува низ тешки моменти во животот затоа што се разведе со 15 години помладата...

Саутгејт: Натпреварот со Франција е наш најголем тест

Селекторот на англиската репрезентација, Герет Саутгејт кажа дека во четвртфинале го очекува голем тест против Франција. Фудбалерите на Англија се пласираа во четвртфинале на Мундијалот...

TJ: Можат ли Јапонците и против Хрватска?

Денес на Светското првенство не очекуваат нови два натпревари од осминафиналето. Досега осминафиналните натпревари поминуваат без изненадувања и во сите четири натпревари славеа фаворитите,...

Ивановски ја освои титулата во Мадрид и скокна за 17 места на АТП-листата

Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски успеа да го освои третиот трофеј во својата кариера, откако вчера се закити со пехар и во Мадрид. Ивановски имаше...

Размена на повидок: Реал Мадрид во преговори со Интер

Шпанскиот гигант Реал Мадрид наскоро мора да се активира на трансфер-маркетот затоа што има голем број фудбалери во екипата чии договори завршуваат следното лето. „Кралевите“...

Челси пред Сити одбил да го купи Халанд поради бизарна причина

Норвежанецот Ерлинг Халанд ги замолче критичарите со неговите настапи во Премиерлигата за Манчестер сити и така докажа дека може да игра на врвно ниво...