Серена Вилијамс стана мајка по вторпат (Фото)


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Една од најдобрите тенисерки во историјата, Серена Вилијамс го доби второто дете, а тоа го објави нејзиниот сопруг Алексис Оханијан.

Оханијан објави дека со неговата сопруга добиле девојче, кое ќе го носи името Адира.

„Добредојде Адира Ривер Оханијан. Благодарен сум што можам да известам дека добивме здраво новородено девојче и среќна и здрава мајка“, објави Оханијан.