Тен Хаг има ново барање: „Ѓаволите“ мора да платат 60 милиони евра за засилување од Ла Лига


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Манчестер јунајтед има план да ја исплати откупната клаузула на Мартин Зубименди од Реал Сосиедад, објави шпански „АС“.

„Црвените ѓаволи“ планираат да го засилат составот за следната сезона, па тренерот Ерик Тен Хаг побарал од раководството да го ангажира Зубименди.

Јунајтед веќе некое време го следи фудбалерот на Реал Сосиедад, а тој игра одлично во одбраната и во редот за врска, па тоа ќе му помогне на Тен Хаг да ги зацврсти ранливите делови на екипата.

Барселона, исто така, го следи фудбалерот на Реал Сосиедад, но нема во моментов 60 милиони евра за да ја активира неговата откупна клаузула.