Тен Хаг ќе избрка 11 фудбалери од „Олд Трафорд“


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Англискиот клуб Манчестер јунајтед следното лето би можел да доживее трансформација и голем дел од играчите да заминат од клубот.

Милијардерот Сер Џим Ретклиф неодамна купи 25 отсто од акциите на „ѓаволите“, па веќе подготвува револуција, а на листата за отстрел се Хари Мегваер, Рафаел Варан, Касемиро, Арон Ван-Мисака, Скот Мектоминеј, Виктор Линделоф и Кристијан Ериксен.

„Навивачите ќе изгубат трпение ако имаме 10-годишен план. Меѓутоа ќе ни требаат барем три години за да стигнеме каде што сакаме“, кажа Ретклиф.