Тен Хаг ќе остане во Јунајтед, но само поради еден човек!


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Холанѓанецот Ерик Тен Хаг ќе остане во Манчестер јунајтед уште една сезона, откако Сер Џим Ретклиф имаше неуспешни преговори со Томас Тухел.

Тухел бил голема желба на Ретклиф, меѓутоа не се договориле за платата, па затоа Германецот реши да одмори од фудбалот.

Германскиот стратег не бил задоволен од понудените услови, а Ретклиф во меѓувреме не можел да пронајде друг квалитетен тренер и затоа решил да го задржи Тен Хаг.

Тен Хаг ќе има шанса во следната сезона да го покаже својот квалитет и да го убеди раководството дека заслужува нов договор.