Тер Штеген пред очите на „жолтиот ѕид“ му го „стопи“ пеналот на Ројс (Видео)

Борусија Дортмунд пропушти голема шанса да дојде до водство на денешниот натпревар против Барселона.

Англиското чудо од дете Џејдон Санчо се избори за пенал кој го изведе капитенот, Марко Ројс. Сепак неговиот репрезентативен колега, Марк Андре Тер Штеген го прочита неговиот удар и на одличен начин ја сочува својата мрежа недопрена.