Тикет на денот (четврток, 02.05.2024)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Денес во центарот на вниманието се ½ финалните натпревари од Лига Европа и лига на конференции, а покрај тоа ќе имаме можност да погледнеме и некои заостанати натпревари. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Рома – Леверкузен – ГГ @ 1.80 во Mozzart

Рома досега ги видовме во фантастично издание во Лига Европа и слободно може да констатираме дека пласман до овој дел им е сосема заслужен. Во претходната рунда го елиминираа Милан, а пред тоа и тимот на Брајтон. Леверкузен е тим за восхит оваа година. Тие се веќе новите шампиони на Германија, а се на добар пат да остварат титула и во Лига Европа што би било историја за овој тим. Ние ќе го избегнеме конечниот исход и ќе ви дадеме предлог на голови. Типуваме ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Челзи – Тотенхем – ГГ3+ @ 1.65 во 22Bet

Денес имаме и заостанат натпревар од англиската Премиер лига каде што ќе се сретнат екипите на Челзи и Тотенхем. Во моментов гостите се во многу поповолна ситуација и имаат големи шанси за излез во Европа и тоа ќе биде исполнување на примарната цел. Челзи пак има зад себе уште една лоша сезона, а според моменталната ситуација ќе мора да бидат задоволни само со навремен опстанок и ништо повеќе. Ефикасноста на овој дуел не би требало да изостане, а ние типуваме ГГ 3+ со квота 1.65 во 22Bet.

Црвена Звезда – Бачка Топола – 3+ @ 1.55 во Bet365

Екипата на Црвена Звезда има 11 бода предност во однос на второпласираниот тим на Партизан и тоа јасно зборува дека новиот шампион за оваа ќе биде токму овој тим, а се што треба да направат е да соберат само уште некој бод. Бачка Топола на големо изненадување се на 3-та позиција, па и тие ќе дадат се од себе за да останат тука, бидејќи тоа е место кое води во квалификациите за Лига Европа. Двете екипи играат ефикасно, па затоа и се одлучивме да типуваме 3+ со квота 1.55 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.60

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk