Тикет на денот (четврток, 04.07.2024)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Пред нас е уште еден ден без натпревари од ЕП. Сепак, за составување на тикет има доволно дуели. Ова е нашиот предлог тикет.

Динамо Минск – Динамо Брест – 1&2+ @ 1.85 во Mozzart

Работите во белоруската Вишаја лига дојдоа на свое место. Актуелниот шампион, Динамо од Минск го презеде лидерското место и тоа благодарение на подобрата гол разлика во однос на Жодино. Во моментов е рано да се донесат заклучоци, но секако тие повторно се најголеми фаворити за титула. Динамо Брест после 14 изиграни кола се наоѓа на 4-то место со 23 бода и овој тим им амбиции за европските купови, но големо е прашањето дали ќе стигнат до таму бидејќи во моментов имаат сериозен заостаток. Наш предлог за овој натпревар е 1&2+ со квота 1.85 во Mozzart.

Дрогеда – Шелбурн – 2 @ 1.85 во 22Bet

Со серијата од три последователни победи, екипата на Шелбурн успеаја да ја задржат лидерската позиција и во моментов имаат два бода повеќе од Дери Сити, но и еден натпревар помалку што дополнително им дава предност. Дрогеда се наоѓа на последното место со само 16 бода, а пред нив е Дандалк и како што стојат работите, овој тим најверојатно ќе се пресели во понизок ранг од ирскиот фудбал. Ние овде предност даваме на гостите и типуваме 2 со квота 1.85 во 22Bet.

Стеауа – Хунедоара – 1&2+ @ 1.83 во Bet365

Супер Купот на Романија ќе биде натпревар помеѓу Стеауа и Хунедоара. Стеауа е добро познат тим и тие беа шампиони во Романија, додека Хунедоара е второлигаш кој успеа да го освои купот на оваа земја. Гостите направија успех за прв пат во повеќе од 100 години постоење и тие во финале го победија тимот на Очелул преку пенал рулетот. Искрено на овој натпревар, Стеауа е огромен фаворит, а ние очекуваме да победат без поголеми проблеми. Типуваме 1&2+ со квота 1.83 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3656.26


Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk