Тикет на денот (четврток, 09.05.2024)


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Вечер се играат преостанатите реванш натпревари од ½ финалето на Лига Европа и Лига на конференции. Веќе пред полноќ ќе ги знаеме учесниците на сите три европски финалиња за оваа година. Ова е нашиот предлог тикет.

Олимпијакос – Астон Вила – 2&2+ @ 2.35 во Mozzart

Дефинитивно резултатот од првиот натпревар ги изненади љубителите на фудбалот. Олимпијакос победи против Астон Вила со 4-2 и стигна на чекор од своето прво европско финале во историјата. Меѓутоа нема да биде лесно во реваншот бидејќи Олимпијакос на овој натпревар влегува со 2 гола предност во однос на Астон Вила/ Англичаните се познати по тоа дека играат до самиот и до последен здив, па предавањето не е опција за гостите. Ние сметаме дека ќе дадат се од себе за да стигнат барем до продолженија и до пенали. Наш предлог е 2&2+ со квота 2.35 во Mozzart.

Арау – Сион – 2&2+ @ 2.00 во 22Bet

Поразот на Сион од Тун го доведе во прашање нивниот директен пласман во швајцарската Супер лига. Сепак тие имаат 3 бода предност и веруваме дека ќе успеат да ја сочуваат таа предност до крајот на сезоната и дека ќе се преселат во елитата. Арау на овој дуел влегува со лошо расположение откако запиша два последователни порази во последните два дуели. Најпрво беа поразени од Белинцона, а потоа и од Вадуц. Овде на Сион бодовите им се повеќе од потребни, па типуваме 2&2+ со квота 2.00 во 22Bet.

Силкеборг – Орхус – 1 @ 2.60 во Bet365

Ова е најзначаен дуел за овие две екипи. Имено, Силкеборг шампион последен пат беше во 1994 година, а Архус имаше повеќе успеси во својата историја, но и тие немаат некој поголем успех во поново време. Ниту едните, а ниту другите не се во некоја добра форма, а Силкеборг пред 10-тина дена успеаја да го победат Митиланд со убедливи 3-0. Орхус во првенството нема победено од средината на месец март уште кога се играше регуларниот дел на данската Супер лига. Ние овде очекуваме домаќините да победат и типуваме 1 со квота 2.60 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet36512.22


Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk